Obiekt

Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy po zalogowaniu.
Ta publikacja jest chroniona prawem autorskim. Dostęp do jej cyfrowej wersji jest możliwy po zalogowaniu.

Tytuł: „…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 10”

Tytuł projektu badawczego :

Zamieszkiwanie a komfort. Definiowanie komfortu i strategie jego budowania w przestrzeni prywatnej przez mieszkańców Poznania.

Liczba stron:

13

Abstrakt:

Praca doktorska „…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort” proponuje socjologiczną analizę relacji między ludźmi i zamieszkiwaną przez nich przestrzenią. Autorka przedstawia w niej społeczne uwarunkowania sposobów rozumienia komfortu, definiowanego w pracy jako czucie się „jak u siebie”, oraz praktyki nakierowane na osiąganie, podtrzymywanie i przywracanie komfortu. Analiza została oparta o wywiady pogłębione (grupowe i indywidualne) z mieszkańcami poznańskich kamienic, ankiety mailowe oraz wywiady kwestionariuszowe, przeprowadzone z mieszkańcami Poznania, a także analizę treści forów internetowych. Do pracy dołączono 16 transkrypcji wywiadów pogłębionych. Imiona i nazwiska badanych zostały zmienione.

Identyfikator:

oai:archiwum.edu.pl:472928

Język:

polski

Powiązania:

…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Praca doktorska z aneksem i dodatkiem ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 1 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 2 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 3 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 4 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 5 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 6 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 7 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 8 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 9 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 11 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 12 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 13 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 14 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 15 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 16

Jest częścią:

…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort

Udostępniane przez:

Publikacja podlega ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ze zmianami. Elektroniczna wersja publikacji została przygotowana w zgodzie z brzmieniem ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

Data utworzenia:

2011

Prawa dostępu:

dla wszystkich bez ograniczeń

Podmioty dysponujące prawami autorskimi do badań:

Umowa o korzystanie z utworu (licencja niewyłączna) zawarta z właścicielem majątkowych praw autorskich

Zakres anonimizacji :

pełna

Regulaminy, przepisy:

Regulamin repozytorium cyfrowego Archiwum Badań nad Życiem Codziennym, wraz z załącznikami (warunki licencji, wzór umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych, polityka prywatności oraz wzór zawiadomienia o podejrzeniu naruszenia praw lub dóbr osobistych), dostępny pod adresem: http://archiwum.edu.pl/regulamin/""""Regulamin repozytorium oraz dokumenty z nim związane (załączniki) odwołują się do: ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ze zmianami; ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ze zmianami; ustawy z dnia 27 lipca 2001r. o ochronie baz danych ze zmianami

Digitalizacja:

Archiwum Badań nad Życiem Codziennym

Sposób pozyskania:

Osoba prywatna

Sponsor digitalizacji:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Archiwum:

Archiwum Instytutu Socjologii UAM

Format obiektu cyfrowego:

application/pdf

Informacje o badaniu:

Badanie składało się z następujących elementów:1. Wywiady pogłębione (16 grupowych i 4 indywidualne) z mieszkańcami poznańskich kamienic w starych dzielnicach Poznania (Wilda, Jeżyce, Łazarz, Śródmieście), których elementem był także wywiad wspomagany fotografią. 2. 40 ankiet e-mailowych wśród mieszkańców innych typów budynków mieszkalnych (dom jednorodzinny, szeregowiec, stary blok, nowy blok) w Poznaniu, koncentrujące się na reakcjach na prezentowane przeze mnie fotografie wnętrz mieszkalnych. 3. Badanie ilościowe przy pomocy kwestionariusza ankiety, przeprowadzone w Poznaniu na 506-osobowej próbie kwotowej, mającej odzwierciedlać cechy populacji Poznania i kilku przylegających gmin – jako miejskich „sypialni.” Jego zadaniem była statystyczna analiza uchwyconych w trakcie badań jakościowych wymiarów komfortu i jego związków z zamieszkiwaniem oraz wyciągnięcie wniosków dotyczących ich powszechności w odniesieniu do populacji mieszkańców Poznania.

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

8 wrz 2019

Data dodania obiektu:

8 wrz 2019

Liczba wyświetleń treści obiektu:

$number.toString().replaceAll("[0-9](?=(?:[0-9]{3})+(?![0-9]))", "$0 ")

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

0

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://archiwum.edu.pl/publication/563312

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Obiekty Podobne

×

Cytowanie

Styl cytowania:

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji