Object

This publication is protected and available only for logged users.
This publication is protected and available only for logged users.

Title:

ResearchProjectTitle:

Zamieszkiwanie a komfort. Definiowanie komfortu i strategie jego budowania w przestrzeni prywatnej przez mieszkańców Poznania.

NumberOfPages:

27

Abstract:

Praca doktorska „…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort” proponuje socjologiczną analizę relacji między ludźmi i zamieszkiwaną przez nich przestrzenią. Autorka przedstawia w niej społeczne uwarunkowania sposobów rozumienia komfortu, definiowanego w pracy jako czucie się „jak u siebie”, oraz praktyki nakierowane na osiąganie, podtrzymywanie i przywracanie komfortu. Analiza została oparta o wywiady pogłębione (grupowe i indywidualne) z mieszkańcami poznańskich kamienic, ankiety mailowe oraz wywiady kwestionariuszowe, przeprowadzone z mieszkańcami Poznania, a także analizę treści forów internetowych. Do pracy dołączono 16 transkrypcji wywiadów pogłębionych. Imiona i nazwiska badanych zostały zmienione.

Identifier:

oai:archiwum.edu.pl:472931

Language:

polski

Relation:

…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Praca doktorska z aneksem i dodatkiem ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 1 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 2 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 3 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 4 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 5 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 6 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 7 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 8 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 9 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 10 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 11 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 12 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 14 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 15 ; …jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort. Transkrypcja nr 16

Is part of:

…jak u siebie. Zamieszkiwanie i komfort

Rights Management:

Publikacja podlega ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ze zmianami. Elektroniczna wersja publikacji została przygotowana w zgodzie z brzmieniem ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

Creation date:

2011

Access rights:

dla wszystkich bez ograniczeń

Actors with access rights:

Umowa o korzystanie z utworu (licencja niewyłączna) zawarta z właścicielem majątkowych praw autorskich

Anonymisation's scope:

pełna

Regulations, rules:

Regulamin repozytorium cyfrowego Archiwum Badań nad Życiem Codziennym, wraz z załącznikami (warunki licencji, wzór umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych, polityka prywatności oraz wzór zawiadomienia o podejrzeniu naruszenia praw lub dóbr osobistych), dostępny pod adresem: http://archiwum.edu.pl/regulamin/""""Regulamin repozytorium oraz dokumenty z nim związane (załączniki) odwołują się do: ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ze zmianami; ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ze zmianami; ustawy z dnia 27 lipca 2001r. o ochronie baz danych ze zmianami

Digitisation:

Archiwum Badań nad Życiem Codziennym

Way of obtaining:

Osoba prywatna

Digitisation sponsor:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Archives:

Archiwum Instytutu Socjologii UAM

Digital object format:

application/pdf

ResearchInfo:

Badanie składało się z następujących elementów:1. Wywiady pogłębione (16 grupowych i 4 indywidualne) z mieszkańcami poznańskich kamienic w starych dzielnicach Poznania (Wilda, Jeżyce, Łazarz, Śródmieście), których elementem był także wywiad wspomagany fotografią. 2. 40 ankiet e-mailowych wśród mieszkańców innych typów budynków mieszkalnych (dom jednorodzinny, szeregowiec, stary blok, nowy blok) w Poznaniu, koncentrujące się na reakcjach na prezentowane przeze mnie fotografie wnętrz mieszkalnych. 3. Badanie ilościowe przy pomocy kwestionariusza ankiety, przeprowadzone w Poznaniu na 506-osobowej próbie kwotowej, mającej odzwierciedlać cechy populacji Poznania i kilku przylegających gmin – jako miejskich „sypialni.” Jego zadaniem była statystyczna analiza uchwyconych w trakcie badań jakościowych wymiarów komfortu i jego związków z zamieszkiwaniem oraz wyciągnięcie wniosków dotyczących ich powszechności w odniesieniu do populacji mieszkańców Poznania.

Object collections:

Last modified:

Sep 8, 2019

In our library since:

Sep 8, 2019

Number of object content hits:

$number.toString().replaceAll("[0-9](?=(?:[0-9]{3})+(?![0-9]))", "$0 ")

Number of object content views in PDF format

0

All available object's versions:

https://archiwum.edu.pl/publication/563315

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Objects Similar

×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information