Object

Publikacja podlega ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ze zmianami. Elektroniczna wersja publikacji została przygotowana w zgodzie z brzmieniem ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

Title: "Życie codzienne w akademiku na przykładzie Osiedla Studenckiego «Jagienka i Zbyszko» UAM w Poznaniu".

NumberOfPages:

118

RelatedNames:

Krzysztof Podemski

Abstract:

"Celem pracy magisterskiej jest analiza życia codziennego w domu studenckim. Autorka dokonuje rekonstrukcji rzeczywistości dnia codziennego w akademiku z punktu widzenia jego mieszkańców. Przedmiotem zainteresowania autorki są rozmaite aspekty przebiegu życia codziennego, między innymi kwestie dotyczące nauki, odpoczynku,rozrywki, zwyczajów, sfery normatywnej, poczucia prywatności i intymności orazkształtowania się relacji międzyludzkich w przestrzeni akademika. Autorka analizuje też wpływ układu przestrzennego oraz warunków fizycznych na zachowania osób funkcjonujących w akademikach, a także wcześniejsze wyobrażenia i motywacje skłaniające młodych ludzi do wejścia w świat „deesu” oraz czynniki ułatwiające adaptację do tej nowej rzeczywistości."

Table of contents:

zawiera: Wprowadzenie; I. Codzienność – czyli co?; II. Czym jest akademik?; Eksplorowanie codzienności – metodologia badań własnych; IV. Przedstawienie obiektu badań; V. Życie codzienne mieszkańców akademika; Zakończenie; Bibliografia; Aneks (wzory narzędzie badawczych)

Identifier:

oai:archiwum.edu.pl:395846

Language:

polski

Rights Management:

Publikacja podlega ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ze zmianami. Elektroniczna wersja publikacji została przygotowana w zgodzie z brzmieniem ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

Creation date:

2016

Actors with access rights:

Umowa o korzystanie z utworu (licencja niewyłączna) zawarta z właścicielem majątkowych praw autorskich

Anonymisation's scope:

pełna

Regulations, rules:

Regulamin repozytorium cyfrowego Archiwum Badań nad Życiem Codziennym, wraz z załącznikami (warunki licencji, wzór umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych, polityka prywatności oraz wzór zawiadomienia o podejrzeniu naruszenia praw lub dóbr osobistych), dostępny pod adresem: http://archiwum.edu.pl/regulamin/; Regulamin repozytorium oraz dokumenty z nim związane (załączniki) odwołują się do: ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ze zmianami; ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ze zmianami; ustawy z dnia 27 lipca 2001r. o ochronie baz danych ze zmianami

Digitisation:

Archiwum Badań nad Życiem Codziennym

Way of obtaining:

Osoba prywatna

Digitisation sponsor:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Digital object format:

application/pdf

ResearchInfo:

Badania przeprowadzono w 2009 i 2010 roku. Podstawowymi narzędziami badawczymi były obserwacja uczestnicząca i wywiady częściowo ustrukturyzowane. Badania przeprowadzono w dwóch poznańskich akademikach, zaś respondentami byli studenci i strudentki lokalnych uczelni.

Object collections:

Last modified:

Sep 22, 2016

In our library since:

Sep 22, 2016

Number of object content hits:

10 400

Number of object content views in PDF format

10251

All available object's versions:

https://archiwum.edu.pl/publication/490158

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Objects

Similar
×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information