Object

Publikacja podlega ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ze zmianami. Elektroniczna wersja publikacji została przygotowana w zgodzie z brzmieniem ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

Title: "Życie codzienne w samochodzie. Schematy interakcji i wzajemnego postrzegania się kierowców z perspektywy socjologii życia codziennego"

NumberOfPages:

115

RelatedNames:

Rafał Drozdowski

Abstract:

Praca magisterska próbuje rekonstruować sposoby porozumienia się kierwców jeżdżących po polskich drogach. Autor pracy opierając się na 40 wywiadach przeprowadzonych zarówno z doświadczonymi, jak i początkującymi kierowcami stara się identyfikować najważniejsze narzędzia, znaki i kody służące porozumiewaniu się kierowców uczestniczących w ruchu drogowym. Nie mniej istotne są też próby odtworzenia systemów klasyfikacyjnych, którymi posługują się kierowcy, by kategoryzować innych uczestników ruchu drogowego.

Table of contents:

zawiera: Wstęp; Rozdział 1- Od koncepcji komunikacji do socjologii codzienności z perspektywy kierowcy; Rozdział 2- Nota metodologiczna; Rozdział 3- Prezentacja i analiza wyników badań; Zakończenie; Bibliografia; Aneks.

Identifier:

oai:archiwum.edu.pl:390911

Language:

polski

Rights Management:

Publikacja podlega ochronie na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych ze zmianami. Elektroniczna wersja publikacji została przygotowana w zgodzie z brzmieniem ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych.

Creation date:

2016

Actors with access rights:

Umowa o korzystanie z utworu (licencja niewyłączna) zawarta z właścicielem majątkowych praw autorskich

Anonymisation's scope:

pełna

Regulations, rules:

Regulamin repozytorium cyfrowego Archiwum Badań nad Życiem Codziennym, wraz z załącznikami (warunki licencji, wzór umowy o powierzenie przetwarzania danych osobowych, polityka prywatności oraz wzór zawiadomienia o podejrzeniu naruszenia praw lub dóbr osobistych), dostępny pod adresem: http://archiwum.edu.pl/regulamin/; Regulamin repozytorium oraz dokumenty z nim związane (załączniki) odwołują się do: ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną ze zmianami; ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych ze zmianami; ustawy z dnia 27 lipca 2001r. o ochronie baz danych ze zmianami

Digitisation:

Archiwum Badań nad Życiem Codziennym

Way of obtaining:

Osoba prywatna

Digitisation sponsor:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Digital object format:

application/pdf

ResearchInfo:

Badania przeprowadzono w 2008 i 2009 roku. Ich celem było zidentyfikowanie schematów interakcji pomiędzy kierowcami samochodów. Autor przeprowadził 40 wywiadów z osobami prowadzącymi tego typu pojazdy, a także szereg obserwacji zachowań komunikacyjnych występujących na polskich drogach.

Object collections:

Last modified:

Jul 31, 2016

In our library since:

Jul 9, 2016

Number of object content hits:

262

Number of object content views in PDF format

208

All available object's versions:

https://archiwum.edu.pl/publication/484208

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Objects

Similar
×

Citation

Citation style:

This page uses 'cookies'. More information